Skip to content

Management neemt Kinderopvang Dikkedeur over via MBO-constructie

Match Plan heeft pedagogische kinderopvang Dikkedeur te Rotterdam begeleid bij de overname van het management. De kinderopvang is via een Management Buy-Out (MBO) overgedragen aan vier medewerkers. Hierbij ondersteunde Match Plan zowel de voormalig aandeelhouder bij de sale, als de kopers bij de purchase. Deze situatie vroeg om transparant en professioneel handelen en schakelen tussen verkopende en kopende partij.

Opvang op zeven locaties in Rotterdam

Dikkedeur Rotterdam is opgericht in 1995 en beschikt over 375 kindplaatsen verspreid over 7 plaatsen in Rotterdam. De ruim 70 medewerkers zetten zich in voor kwalitatief hoogstaande kinderopvang. Dit uit zich in een dagopvang, peuterspeelgroep en buitenschoolse opvang (BSO).

Maatwerk bij interne bedrijfsopvolging

Voor deze managementoverdracht schakelde de directie Match Plan in vanwege haar ervaring met overnames in de kinderopvangsector. Waar in reguliere trajecten externe kopers worden gezocht, stond hier het zittende management al als kandidaat-koper klaar. Dit vroeg om een zorgvuldige structuur, heldere afspraken en transparante begeleiding tussen beide partijen.

 

Belangrijke onderdelen van het traject waren het bepalen van de transactiestructuur, het vormgeven van de financing en het vastleggen van fiscale en juridische afspraken. Omdat de overdracht plaatsvond onder de bedrijfsopvolgingsregeling, lag er extra aandacht op een juiste en evenwichtige invulling van de juridische documentatie.

The role of Match Plan

Match Plan begeleidde zowel de verkopende aandeelhouder als het kopende management gedurende het volledige overnameproces. Van de inventarisatie van doelstellingen en valuation tot de structurering van de transactie, het juridisch vastleggen van afspraken en het regelen van passende financiering. Hans van de Pas vervulde hierin een centrale rol als adviseur en dealmaker voor beide partijen.

All expertise in-house
Including lawyers.
Large international network
SMEs and investors.
Over 30 years of experience
1000+ entrepreneurs guided

Deal team:

Hans van de Pas

Hans van de Pas

No obligation Advice

Over 30 years of experience
Please feel free to contact us 

advisors for an introduction.

 

✔ Business sale

✔ Company takeover

✔ Acquisition financing

✔ Independent assessment