Ga naar de inhoud

Klantenvertellen versnelt groei met verkoop aan het Duitse eKomi

Eigenaar Youvia realiseerde de verkoop van marktleider Klantenvertellen, inclusief Kiyoh en Patiëntenvertellen, aan eKomi. Europa’s grootste onafhankelijke leverancier van transactie-gebaseerde klantbeoordelingen en productreviews biedt Klantenvertellen hiermee toegang tot een internationale infrastructuur en versnelt de uitbreiding in de Benelux én daarbuiten.

Expertise in klantreviews

Op het platform van Klantenvertellen, Kiyoh en Patiëntenvertellen staan inmiddels meer dan 7 miljoen beoordelingen. Organisaties in e-commerce, dienstverlening en de zorgsector gebruiken deze rijke dataset om klantbetrokkenheid te vergroten, reputatie te versterken en duurzame groei te realiseren. De combinatie van lokaal vertrouwen en bewezen review-technologie maakt Klantenvertellen tot een onmisbare partner voor reviewmanagement.


“We zijn erg verheugd dat Klantenvertellen deel gaat uitmaken van de eKomi-groep. Dit geeft ons de mogelijkheid om waarde toe te voegen aan onze propositie en onze internationale ambities te versnellen. Ook danken we Youvia voor de afgelopen 6 jaar waarin we in Nederland duurzaam marktleider zijn geworden en kijken er naar uit om in de toekomst als business partner samen te werken,” zegt Olaf Mieras, CEO Klantenvertellen.

Ecosysteem voor review-innovatie

Dankzij de overname ontstaat een krachtig ecosysteem waarin Klantenvertellen’s lokale marktkennis en klantrelaties naadloos aansluiten op eKomi’s schaalbare technologie en internationale salesnetwerk. eKomi is Europa’s eerste en grootste onafhankelijke leverancier van transactie-gebaseerde klantbeoordelingen en productreviews, wereldwijd Google-partner met meer dan 200 medewerkers en vanuit het hoofdkantoor in Berlijn goed voor meer dan 100 miljoen gepubliceerde reviews.

 

Samen werken de teams aan een geïntegreerde roadmap: van geavanceerde analytics-dashboards tot nieuwe review-formaten en AI-gestuurde sentimentanalyse. Deze synergie zorgt ervoor dat klanten in de Benelux profiteren van snellere implementaties, diepere inzichten én bredere internationale exposure.

 

Michael Ambros, CEO en oprichter van eKomi: “Ik ben erg enthousiast over de samenwerking met Olaf Mieras, Directeur van Klantenvertellen. De culturele fit met eKomi is groot en onze investering zal hen helpen om extra groeipotentieel vrij te maken en uit te breiden in de Benelux. Het markeert ook de volgende mijlpaal in de buy and build strategie die we vorig jaar samen met Pride Capital hebben gelanceerd”.

De rol van Match Plan

Match Plan begeleidde Youvia en Klantenvertellen tijdens het gehele verkoopproces. Van de waardebepaling en het opstellen van informatiememorandum en geheimhoudingsverklaringen, tot de intentieovereenkomst, boekenonderzoek en de afronding van de koopovereenkomst. Dankzij de aanpak van Erik Smidt, Rens Knevels en Lucas Troelstra verliep het traject soepel en transparant naar een succesvolle closing.

Alle expertise in-house
Inclusief juristen.
Groot internationaal netwerk
MKB-bedrijven en investeerders.
Meer dan 25 jaar ervaring
1000+ ondernemers begeleid
Rens Knevels

Rens Knevels

Erik Smidt

Erik Smidt

Lucas Troelstra

Lucas Troelstra

Vrijblijvend

Advies

Meer dan 25 jaar ervaring
Kom vrijblijvend in contact met onze adviseurs voor een kennismaking.


✔ Bedrijfsverkoop

✔ Bedrijfsovername

✔ Overnamefinanciering

✔ Onafhankelijke waardering